gokartF1.pl

MotoPortal

Czy warto zmienić styl życia

Wiele osób zbyt łatwo zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas niechęć do działania, w efekcie czego poddajemy się walkowerem.
Duży wpływ na taką sytuację ma nasze nastawienie – chcemy zbyt dużo zyskać w krótkim czasie. Każdy cel powinno się realizować małymi krokami. Aby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest rozplanowanie zmiany stylu życia w czasie.

Pierwszy krok

Podstawowym krokiem jest zatroszczenie się o odpowiednią ilość godzin snu. Sen to dobrodziejstwo. Nie można lekceważyć nocnego odpoczynku. Nasze pozytywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od optymalnej liczby godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dzień dobry. Oczyszczamy w ten sposób organizm z toksyn.

3 krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda postać ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy basen, czy jazda rowerem.

4 krok

Trzeba wykształcić w sobie nawyk spożywania owoców zamiast słodyczy. Fruktoza to rzecz o wiele bardziej wartościowa dla naszego ciała niż przetworzony cukier.

Piąty krok

W porze wiosennej i letniej należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w zachowaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej przebywamy na zewnątrz, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to niewątpliwie wpływ na poprawę humoru i samopoczucia.

Szósty krok

Jak najwięcej zielonego do każdego posiłku. Im więcej witamin i składników mineralnych tym korzystniej dla nas. Wzmacnia się nasz układ odpornościowy. Różne schorzenia dopadają nas rzadko.

7 krok

Należy unikać smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone poprzez gotowanie, duszenie i pieczenie. Są szybciej wchłaniane przez organizm i nie powodują problemów gastrycznych.

8 krok

Postarajmy się częściej śmiać i uśmiechać do świata. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najtrudniejsze chwile. Ma to duże znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słońca na zewnątrz.

Dziewiąty krok

Zawsze należy mieć przynajmniej odrobinę czasu dla bliskich i znajomych. Rezygnowanie ze spotkań z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niekorzystny sposób postępowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *