Konta osobiste bardzo często nazywane są rachunkami oszczędnościowo-rozliczeniowymi (ROR). Mogą nam posłużyć do oszczędzania pieniędzy, ale też wykonywania koniecznych przelewów. Właściwie każdy z nas może założyć konto w banku, nieważne, w jakim jesteśmy wieku i do jakich celów zmierzamy go wykorzystywać. Konta osobiste są produktem, który posiada w swojej ofercie każda instytucja finansowa. Pomagają nam w codziennym życiu i bardzo mocno ułatwiają płatności.

Konta bankowe dzielimy na płatne i darmowe. Każdy bank stara się przyciągnąć swą ofertą jak największą ilość klientów, i dlatego często prowadzone są promocje dzięki którym możemy mieć tańszy dostęp do konta lub ofertę skorzystania z nowych funkcjonalności.

Wybieramy konto w banku – jak zrobić to mądrze?

Większość osób chcąc założyć konto osobiste w banku, wymaga podstawowych funkcjonalności. Należy do nich możliwość zlecania przelewów oraz odbieranie wypłaty od własnego pracodawcy. Często zwracamy również uwagę na to, czy korzystanie z konkretnego konta da nam możliwość bezpłatnego wypłacania pieniędzy w dowolnym bankomacie w Europie. To niezwykle ważny aspekt, który zdecydowanie ułatwia korzystanie z takiego konta. W czasach płatności bezgotówkowych coraz rzadziej wybieramy wypłaty i do płatności wykorzystujemy karty debetowe. Decydując się na konkretne konto osobiste, warto zaglądnąć na witrynę https://www.bank-ranking.pl/ i porównać konkretne propozycje.

Znaczna część klientów popularnych banków decyduje się na konta z dostępem do konkretnych instrumentów finansowych, które nie tylko ułatwiają oszczędzanie, ale także pomnażanie oszczędności. Dostęp do subkonta maklerskiego jest wiec istotnym atutem..

Otworzenie rachunku w banku jest naprawdę proste i często wcale nie jest wymagana wizyta w placówce. Częstą praktyką banków jest zakładanie konta online i podpisanie umowy dostarczonej kurierem. Jeśli mamy aktywne konto w innym banku, weryfikację danych możemy wykonać z jego wykorzystaniem. To właśnie dzięki takim rozwiązaniom nie musimy udawać się do oddalonej od naszego zamieszkania placówki banku.

Promocje bankowe – jak wybrać najlepsze?

Otwierając rachunek, musisz przeglądnąć najnowsze promocje. Banki przeganiają się w pomysłach, by zyskać dodatkowych klientów. Zapewniają im więc propozycje mające, które mają na celu polepszenie funkcjonalności naszego rachunku. Jeśli nie masz ochoty na sprawdzanie ofert każdego z banków z osobna, warto skorzystać z oferty porównywarki, którą znajdziesz na stronie https://www.bank-ranking.pl/promocje-bankowe. To tutaj możemy przeglądać promocje proponowane w danym momencie przez konkretne banki.

Konta oszczędnościowe to nie jedyne rachunki, które są otwierane w bankach. Zapewniają one także dostęp do rachunków firmowych, które prowadzone są na nieco innych warunkach. Najlepsze propozycje znajdziemy, na stronie https://www.bank-ranking.pl/ranking-kont-firmowych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w momencie, gdy jesteśmy właścicielami firmy, konieczne staje się używanie takich rozwiązań.

Bankowość elektroniczna

Praktycznie każdy klient nie zależnie od tego czy otwiera konto firmowe, czy do własnego użytku pragnie mieć dostęp do bankowości internetowej. Coś, co jeszcze kilka lat wstecz było dodatkiem, teraz stało się koniecznością, bez której nie wyobrażamy sobie funkcjonowania. Taki rodzaj konta daje nam dostęp do niego z dowolnego zakątka świata. Wystarczy, że dysponujemy dostępem do smartfona lub komputera z dostępem do internetu, by móc na bieżąco sprawdzać wpływy i wydatki, które pojawiają się na naszym koncie w banku. Dzięki bankowości elektronicznej możemy zlecać przelewy i dokonywać transakcji inwestycyjnych. Korzystanie z bankowości internetowej pozwala na m na samodzielne realizowanie płatności krajowych i zagranicznych.

Niezwykle ważną zaletą posiadania konta w banku jest fakt, że dzięki temu jesteśmy w stanie w razie wystąpienia takiej potrzeby starać się o kredyt hipoteczny lub pożyczkę. Jeśli w danej chwili nie masz takiej potrzeby, to może wydawać się to mało istotnym szczegółem, ale w życiu każdego człowieka przychodzi moment, że musi skorzystać ze wsparcia banku. To właśnie takich chwilach przydaje się rachunek bankowy. Na jego podstawie bank jest w stanie określić zdolność kredytową i udzielić nam pożyczki na preferencyjnych warunkach. Wybierając konkretne konto, warto więc wziąć pod uwagę wiele czynników, które w z początku nie wydają się dla nas zbyt istotne. Dobrze przemyślany wybór spowoduje, że za rachunek nie będziemy płacić dużo, a w zamian uzyskamy funkcjonalną platformę, która da możliwość zarządzania swoim kapitałem.

Podsumowanie

Posiadanie konta w banku nie jest niczyim obowiązkiem. Pieniądze z wypłaty w wielu firmach do dnia dzisiejszego można odebrać w gotówce. Płatności za codzienne zakupy również dokonywać można bez karty debetowej. Czy w warto w takim razie otwierać konto w jakimś banku? Oczywiście, że tak. Używanie konta jest bardzo komfortowe i zdecydowanie usprawnia nasze codzienne życie. Wyobrażasz sobie comiesięczne wizyty na poczcie w celu opłacenia bieżących rachunków za prąd, czy telefon? Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych była to jedyna możliwość zapłaty za rachunki. Obecnie mamy dostęp do znakomicie działających platform elektronicznej bankowości, które zapewniają szybkie i bezproblemowe działanie przez całą dobę. To wygodna i często darmowa propozycja, która bardzo poprawia komfort życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj