Zaworu jak i elektrozawory służą do sterowania sprężonego powietrza, a także innych mediów. Jak nazwa wskazuje jest sterowany elektrycznie. Do tego celu wykorzystywane jest zjawisko pola elektromagnetycznego. Odbywa sie to za pomoca elektromagnetycznej cewki. Jest ona najważniejszym elementem każdego elektrozaworu. Swoje zastosowanie znajdują zarówno w najprostszych jak i w najbardziej wymagających układach, które zajmują się sterowaniem elementami wykonawczymi. Elektrozawory pneumatyczne, zawory pneumatyczne, zawory zwrotne, a także szybkiego spustu występują na rynku w różnych wersjach. Bogaty wybór przyłączy i wielkość przepływu jest bardzo istotny podczas doboru odpowiedniego zaworu. Kulowe zawory przystosowane są do montażu pod napędy elektryczne oraz pneumatyczne.

Czym różni się elektrozawór powietrza a elektrozawór do wody?

Ogromny wybór elektrozaworów na rynku wynika z faktu, iż produkowane są modele o bardzo różnym zastosowaniu czy też działaniu. Z uwagi na ich budowę oraz ze względu na ich działanie możemy wyróżnić zawory elektromagnetyczne z licznymi drogami przepływu, z innym zakresem ciśnień, czy też czasie działania. Dlatego można dobrać pod własne potrzeby elektrozawór do niemal każdej sytuacji. Można spotkać się też z podziałem, który bierze pod uwagę różny rodzaj medium. Często można spotkać zawór elektromagnetyczny do wody, czy elektrozawór powietrza. W szerokiej ofercie producentów można znaleźć podział elektrozaworów ze względu na element sterujący przepływem. Otwory przepływowe zamknięte mogą wynikać rdzenia zanurzonego, z pracy membrany, tłoczka, czy też ruchomej kotwicy. Co prawda ten podział jest mniej znany, ale takie rodzaje elektrozaworów również można spotkać.

Jakie jest zastosowanie elektrozaworów powietrza?

Zastosowanie elektrozaworów powietrza wynika z wykorzystywania ich w bardzo różnych miejscach. Często stosowane są w instalacjach chłodniczych czy też ciepłowniczych, zarówno w warunkach przemysłowych jak i domowych. Ze względu na wszechstronność zawory elektromagnetyczne są niezwykle powszechne w codziennym użyciu. Bardzo często wykorzystywane są w przemyśle oraz w branży motoryzacyjnej.

Elektrozawory z pneumatycznymi siłownikami są w głównej mierze wykorzystywane w maszynach stolarskich lub przemysłowych. Są to zawory wysokiej jakości sterowane zarówno pneumatycznie jak  elektrycznie. Idealnie sprawdzą się w niemal każdych warunkach. Zawory mechaniczne cechuje bardzo wysoka jakość ich wykonania. Zawory nożne, ręczne, czy nożne mają bardzo mocne aluminiowe obudowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj