gokartF1.pl

MotoPortal

Jak bardzo zastosowanie końcówki wydechowej poprawia wygląd samochodu?

Jak bardzo zastosowanie końcówki wydechowej poprawia wygląd samochodu?

Umycie i wypolerowanie samochodu to za mało, by wyróżnił się wśród miliona innych aut. Właściciele, którzy chcą uatrakcyjnić wygląd swojego pojazdu, korzystają z bogatej oferty tuningowej. Usługi takie z pewnością przynoszą oczekiwany efekt, jednocześnie są kosztowne. Alternatywą jest samodzielna praca przy samochodzie. Jest to też świetne hobby dla ludzi, których cieszy praca przy swoim pojeździe. Jakie akcesoria warto zamontować w swoim samochodzie, by zyskał nieprzeciętny wygląd?

Końcówki wydechowe – prosty sposób na samodzielny tuning pojazdu

O tym, że końcówka wydechu znacząco poprawia wygląd samochodu, nie trzeba nikogo przekonywać. Współczesne auta są coraz bardziej do siebie podobne pod względem stylistyki, zaś normy hałasu generowanego przez pojazd, wymuszają montowanie tłumików, wydających cichy, nieciekawy odgłos. Niejeden miłośnik motoryzacji tęskni za sportowym wyglądem i charakterystycznym dźwiękiem silników. Właśnie dla takich miłośników czterech kółek powstały końcówki wydechowe, czyli specjalne nakładki na układ wydechowy.

Końcówki wydechu to obecnie sposób na znaczną poprawę wyglądu, dlatego stosuje się je w tuningu optycznym. Jest on wykonywany przez fachowe firmy świadczące takie usługi, a mniej wymagające elementy można zmontować nawet w swoim garażu. Nakładka na wydech poprawia więc ogólne wrażenia estetyczne samochodu, a dodatkowo to najłatwiejszy i najbardziej ekonomiczny sposób na poprawę dźwięku pracującego silnika, a dokładniej mówiąc – układu wydechowego.

Jaki rodzaj końcówki wydechowej zastosować w samochodzie?

Chcąc wykonać tuning optyczny swojego auta, należny wybrać odpowiednie części. Warto wiedzieć, że końcówki wydechu, w zależności od budowy i sposobu montażu, dzielą się na 4 kategorie:

  1. Nakładki – montowane za pomocą śruby mocującej, a następnie przykręcane na rurę wylotową tłumika
  2. Rury montażowe – mocowane są przez wspawanie w element wydechu
  3. Końcówki pojedyncze – posiadają jedną rurę wylotową, a mocowane są poprzez spawanie lub użycie obejmy
  4. Końcówki podwójne – rozgałęziają się w dwie rury wylotowe, również mocowane są podobnie jak pojedyncze.

Wybierając końcówkę wydechu do swojego samochodu, warto wziąć pod uwagę, czy otrzyma się zadowalający efekt końcowy, a także jakość użytych materiałów i wykonanie. To zagwarantuje właścicielowi auta satysfakcję z dokonanego tuningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *