gokartF1.pl

MotoPortal

Jak szybko spieniężyć posiadane auto?

Jak szybko spieniężyć posiadane auto?

Sprzedaż auta może być kłopotliwa – niektóre modele samochodów potrafią znaleźć nabywców w ciągu kilku dni od wystawienia ogłoszenia w sieci, podczas gdy inne oferty dopiero po kilku tygodniach zaczynają przyciągać uwagę potencjalnych kupców. W jaki sposób usunąć czas z tego równania i szybko zamienić auto na gotówkę?

Sprzedaż samodzielna czy skup – która z tych opcji jest szybsza?

W przypadku samodzielnego poszukiwania kupca nie mamy niestety żadnej gwarancji na to, że w krótkim czasie przekażemy kluczyki do auta zadowolonemu nabywcy. Przygotowanie zdjęć, określenie wartości rynkowej, napisanie oferty, jazdy próbne z potencjalnymi kupcami oraz poprzedzające je wizyty w myjni – wszystkie te czynności wymagają od nas inwestycji czasu, który darmowy nie jest. Nawet jeżeli dołożymy wszelkich starań i zadbamy o promowanie oferty na witrynie z ogłoszeniami motoryzacyjnymi, nasze auto może okazać się po prostu nieatrakcyjne w oczach klientów.

Alternatywnym i znacznie szybszym rozwiązaniem jest wybór skupu samochodów. W tym wypadku możemy zamienić samochód na gotówkę w ciągu kilkudziesięciu godzin od pierwszego kontaktu z firmą. W przeciwieństwie do samodzielnego szukania kupca firma we własnym zakresie zadba o dokładną wycenę, obsługę dokumentów oraz odbiór pojazdu. Jeżeli zależy nam na czasie, skup aut za gotówkę Warszawa stanowi najlepsze rozwiązanie.

Jak przebiega sprzedaż w skupie samochodów?

Aby rozpocząć proces sprzedaży, wystarczy skorzystać z formularza kontaktowego na stronie skupu lub wykonać telefon do firmy. Na podstawie podanych informacji oraz zdjęć przeprowadzana jest wstępna i bezpłatna wycena pojazdu w oparciu o profesjonalne bazy danych, które gromadzą informacje na temat wartości rynkowych samochodów. Po przedstawieniu możliwej ceny, w gestii klienta pozostaje wybór najlepszego terminu na dokonanie dokładnych oględzin przez rzeczoznawcę. Obejrzenie pojazdu przez fachowca pozwala potwierdzić wcześniej uzyskane dane oraz skontrolować części samochodu, których nie było widać na zdjęciach. Po zakończeniu inspekcji właścicielowi przedstawiana jest finalna oferta. Jeżeli jest ona satysfakcjonująca, można podpisać dokumenty od razu i natychmiast otrzymać gotówkę do ręki.

Jak widać, skup samochodów oferuje błyskawiczną obsługę zleceń, a tempo sprzedaży jest uzależnione od wolnego czasu właściciela auta. Oględziny auta przez rzeczoznawcę mogą się odbyć nawet kilka godzin po otrzymaniu wstępnej wyceny, a w przypadku zadowalającej oferty, podpis na umowie o kupnie-sprzedaży można złożyć jeszcze tego samego dnia. Transakcja jest całkowicie legalna, a po otrzymaniu swojego zestawu dokumentów można przystąpić do poinformowania ubezpieczyciela oraz odpowiedniego urzędu o sprzedaży pojazdu. Oprócz szybkości, skupy samochodów pozwalają spieniężyć również auta uszkodzone oraz mało atrakcyjne pojazdy, które nie znalazłyby kupców za pośrednictwem standardowych ogłoszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *