gokartF1.pl

MotoPortal

Jak urządzić kuchnię?

Jak urządzić kuchnię?

Kuchnia to miejsce, w którym każdego dnia spędzamy dużo czasu. Musi być zatem nie tylko ładna, ale również wygodna. O czym trzeba pamiętać zaczynając urządzanie kuchni?

Praktyczny układ mebli kuchennych

Urządzanie kuchni wcale nie jest takie trudne, na jakie może wyglądać. Wystarczy pamiętać o kilku ważnych zasadach, by zaprojektować wygodną przestrzeń kuchenną i to samodzielnie.

Pierwszym punktem przy tworzeniu praktycznej kuchni jest rozplanowanie układu mebli. Ważna jest ich liczba, wielkość oraz sposób rozmieszczenia. Na początek warto zaplanować umiejscowienie najważniejszych elementów, czyli sprzętu: lodówki, piekarnika, kuchenki i okapu oraz zlewozmywaka i zmywarki. Zasady projektowania kuchni mówią, że ich ułożenie powinno brać pod uwagę kolejność przyrządzania posiłków. Zgodnie z tym najlepiej na skraju kuchni postawić lodówkę, zaraz obok zlewozmywak, a dalej kuchenkę i piekarnik. Każdy z tych elementów musi znajdować się w zasięgu ręki, tym sposobem przemieszczanie się po kuchni będzie prostsze, a gotowanie dużo przyjemniejsze.

Wystarczająca ilość przestrzeni do przechowywania

Kolejną ważną kwestią jest ilość miejsca przeznaczonego do przechowywania wszystkich kuchennych gadżetów, artykułów spożywczych i przede wszystkim naczyń.

Kuchenne półki powinny być dostosowane do domowników, ilości wspomnianych wyżej rzeczy a nawet trybu życia tych, którzy korzystają z kuchni. Tradycyjne szafki kuchenne na pewno będą idealnym rozwiązaniem w przypadku przechowywania większych zapasów i rozmaitych przetworów, mogą nawet zastąpić spiżarnię. Duże szuflady to opcja dla osób, które cenią sobie wygodę, a umiejętnie zagospodarowane pozwalają na świetną segregację w przypadku przypraw, sztućców czy herbat i łatwo w nich utrzymać porządek. W obu przypadkach organizacja jest znacznie łatwiejsza z wykorzystaniem wszelkich organizerów i pojemników do przechowywania. Witrynki wyjątkowo pięknie wyglądają, zwłaszcza wypełnione kolorową porcelaną czy eleganckim szkłem, jednak są dużo bardziej wymagające w kwestii utrzymania porządku. Szafki narożne to spora oszczędność miejsca, lecz wygodne korzystanie z nich często wiąże się z koniecznością instalacji specjalnego systemu obrotowego, który ułatwi dostęp do wnętrza szafki.

Niezbędne wyposażenie kuchni

Ostatnią, ale równie istotną rzeczą jest wyposażenie kuchni, którym zapełnia się szafki i które będzie ułatwieniem codziennych czynności. Podstawa to ostre noże, deski do krojenia, wygodne patelnie i garnki dopasowane do rodzaju kuchenki, a także wiele mniej oczywistych akcesoriów, jak np. duże misy, naczynia do serwowania, formy do pieczenia, wyciskarki i obieraki, sitka i durszlaki oraz różne łopatki służące do gotowania. Te ostatnie muszą być dostosowane do rodzaju wybranych garnków, całkiem inne nadają się do tych z metalu, a inne do powłok ceramicznych i teflonowych.

Więcej przeczytasz na stronie: https://cowkuchni.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *