Jeśli nie stać Cię na zabranie ze sobą specjalisty za tysiąc złoty, po to aby sprawdził dokładnie stan pojazdu, którym jesteś zainteresowany – z pomocą może przyjść Ci małe i praktyczne urządzenie jakim jest czujnik grubości lakieru, który zakupisz już za około 100 złotych! Chcesz dowiedzieć się więcej, dlaczego warto i do czego on właściwie służy? Dowiesz się tego w dalszej części tego wpisu.

Niestety większość dostępnych samochodów na Polskim rynku jest zazwyczaj sprowadzana z rynku zagranicznego. Zakup samochodu używanego to nie lada wyzwanie dla kupującego. Z łatwością możemy natrafić na tzw. minę. Niestety sprzedający, a zwłasza handlarze potrafią być bardzo kreatywni, jeśli zależy im na szybkiej sprzedaży. Dlatego warto dokładnie sprawdzić pojazd i zapytać sprzedającego o najmniejsze szczegóły, jeśli nie chcemy aby w przyszłości ten zakup zrujnował nasz domowy budżet. Czasami można jednak zapytac specjalistę, niestety jak już wyżej zostało wspomniane, wiąże się to z niemałym kosztem.

Sprawdzenie stanu technicznego auta przy użyciu miernika lakieru

czujnik grubości lakieruBardzo ważną kwestią dla kupującego, jest to czy pojazd miał w przeszłości wypadek bądź kolizję, i czy właściciel na naszą niekorzyść… przemilczał sprawę. Jeśli nie mamy pewności, a dwa nie ma z nami specjalisty – warto zabrać ze sobą miernik lakieru, który wszystko nam powie o przeszłości tego pojazdu. Czasami bywają sytuację, w których to sprzedający nie wyraża zgody, na to, aby zbadać dokładnie pojazd urządzeniem. W takiej sytuacji już na samym starcie powinno nam się zapalić światełko, że jednak coś jest z tym autem nie tak. W sytuacji takiej lepiej jest po prostu odpuścić zakup i szukać czegoś lepszego. Jeśli chcemy sprawdzić przeszłość samochodu należy zwrócić uwagę na lakier w samochodzie. Miernikiem zbadamy czy pojazd, którym jesteśmy zainteresowani był ponownie malowany. Dzięki niemu uchronimy się przed wydaniem kilku tysięcy złotych lub więcej na auto powypadkowe, które niestety nie będzie dla nikogo już bezpieczne. Jeśli chodzi o kwestię jak pomiarów i sposobu użytkowania.. Nie jest to naprawdę nic skomplikowanego. Warto trzymać się paru prostych zasadach. Zalecane jest wyczyszczenie powierzchni badanej, po to, aby wyniki podane na wyświetlaczu nie były błędne. Należy następnie przyłożyć urządzenie głowicą z wbudowanym czujnikiem do powierzchni lakieru. Podczas pomiarów należy dokładnie zbadać każdy element auta. warto również porównać symetrycznie każdą stronę pojazdu. Czyli sprawdzamy dokładnie stronę prawą, a następnie lewą. Wyniki takiego pomiaru powinny być do siebie zbliżone. Oryginalna grubość lakieru pojazdu, powinna wynosić w granicach 100-140um.

Jesteś zdecydowany i chcesz kupić miernik?

Jeśli jednak przekonałeś się do tego, aby zakupić miernik – nic prostszego! Najbardziej polecam Ci szukać ich w sklepach online. Ciekawy asortyment znajdziesz u jednego z większych producentów w Polsce – https://www.mierniki-lakieru24.pl/sklep/.
Zdecydowanie jest większy wybór i lepsze ceny. Jeśli jednak wolisz zakupy stacjonarne, powinieneś ich szukać w sklepach lakierniczych. Pamiętaj, że zakup miernika zwróci Ci się już po pierwszym użyciu! Dzięki temu praktycznemu urządzeniu wykryjesz to, czego nie jesteś w stanie zauważyć gołym okiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj