Coraz więcej obcokrajowców przebywających na stałe w Warszawie planuje kupno mieszkania na własność. Nic dziwnego – takie rozwiązanie jest bowiem nie tylko gwarancja spokoju i wygody, lecz także solidne zabezpieczenie na przyszłe lata. To również pewna lokata pieniędzy. Wybór najlepszej oferty nie jest jednak łatwym zadaniem. W jakim miejscu szukać, by trafić dobrze i oszczędzić sobie kłopotu?

Mieszkania od dewelopera

Na zakup mieszkania z rynku wtórnego decydują się głównie wkraczający w dorosłe życie ludzie, którzy tyle co zaczynają samodzielne życie. Jeśli chodzi o Warszawie, wybór jest naprawdę spory. W różnych dzielnicach miasta wciąż powstają nowe budynki o różnorodnym charakterze, dostosowane do wymagań różnych klientów. Nieruchomość z rynku wtórnego ma swoje zalety, takie jak choćby surowa, nieurządzona powierzchnia, którą można według uznania urządzić. Na takich osiedlach można zaobserwować także wiele udogodnień, jak choćby specjalnie zaprojektowane tereny zielone, place zabaw, a także punkty usługowe. Mankamentem może być jednak cena gdyż kwoty, jakie trzeba zapłacić za metr kwadratowy powierzchni mieszkalnej w polskiej stolicy są bardzo duże, zwłaszcza jeśli w grę wchodzą nieruchomości zakupione bezpośrednio u dewelopera. Istnieją jednak rozwiązania, które wspomogą odszukanie bardziej przystępnego cenowo mieszkania Bemowo. Czas przyjrzeć się pozostałym rozwiązaniom!

Rynek wtórny

To często dobra alternatywa dla mieszkań kupionych u dewelopera. Zakup mieszkania lub domu po innym właścicielu często okazuje się idealnym wyjściem dla tych, którzy poszukują niższej ceny lub świetnej dzielnicy. Wiele mieszkań z rynku wtórnego jest bowiem zlokalizowanych w w ścisłym centrum, gdzie nie ma już miejsca na powstawanie nowych budynków. Co więcej, nieruchomość z drugiej ręki posiada nierzadko swój unikalny styl, którego nie zastąpi nowoczesna architektura. Dobrym przykładem są na przykład stare, klimatyczne kamienice, lub budynki z historią. Wadą jest jednak to, że tego typu nieruchomość, często wymaga kapitalnego remontu, co generuje dodatkowe, przeważnie bardzo wysokie koszty.

Gdzie znaleźć najlepsze oferty?

Obecnie w sieci można znaleźć wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży mieszkań, domów i działek. Wielu z nas kieruje swoje pierwsze kroki w stronę popularnych serwisów ogłoszeniowych, które aż pękają od zróżnicowanych ofert. Duża ilość anonsów nie musi jednak być zaletą. Wśród ogromnej liczby ofert niełatwo bowiem znaleźć najbardziej korzystną opcję dla siebie. Mieszkania z pierwszej ręki to bardziej pewne wyjście, jednak ogranicza nas ono wyłącznie do ofert nowych domów. Na ratunek przychodzą jednak agencje nieruchomości. Nieważne, czy naszym marzeniem jest kupno dużego mieszkania, niewielkie kawalerki, domu dla jednej rodziny, czy działki, dobra agencja może znacznie ułatwić znalezienie interesującego lokum w pożądanej cenie i lokalizacji. W stolicy można znaleźć sporą ilość tego rodzaju firm, jak choćby tradebest. Wspomniane agencje gwarantują dojście do bogatego wachlarza ogłoszeń, pośród których znaleźć można zarówno domy jak również mieszkania czy działki.

Planując zakup własnego mieszkania, warto uważnie rozejrzeć się na rynku nieruchomości, aby uchronić się przed błędem i nie paść ofiarą oszustwa. Agencja z doświadczeniem pomoże ograniczyć ryzyko niepowodzenia, a jednocześnie pomoże w szukaniu wymarzonego mieszkania, oszczędzając nasz czas i energię. Wybór usług pośrednika nieruchomości ułatwi również podpisanie umowy zakupu nieruchomości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj