Rower vs samochód to czasem trudna decyzja. Aby ją podjąć trzeba przeanalizować wszystkie za i przeciw. Można jednak stwierdzić, że wobec braku typowo obiektywnych ograniczeń do podróżowania rowerem (jak np. odległość), to w zasadzie jedyną przeszkodą może być tylko zwyczajne lenistwo i zamiłowanie do motoryzacyjnej wygody.

Za i przeciw – dla roweru.

Rower jest przede wszystkim pojazdem ekologicznym – nie emituje spalin, dzięki czemu człowiek, który się nim porusza dba o środowisko naturalne. Poza tym, rower zapewnia potrzebny ludzkiemu ciału ruch (w przypadku dłuższych odległości, może nawet zastępować siłownię czy fitness). Ponadto, stanowi jeden z najtańszych sposób podróżowania. Natomiast wśród wad trzeba jednak wymienić, brak dostosowania do warunków pogodowych. Poza tym, raczej nie powinien decydować się na rower ktoś, kto w miejscu pracy nie ma warunków, by po dotarciu, wziąć prysznic i zadbać o swoją higienę.

Za i przeciw – dla samochodu.

Aby rozstrzygnąć starcie rower vs samochód, trzeba stwierdzić, że samochód jest zwyczajnie praktyczny i niezależny od warunków atmosferycznych. Poza tym kobiety mogą w nim swobodnie podróżować w spódnicy i w szpilkach. Trzeba jednak przyznać, że zdecydowanie nie przemawiają za nim trzy argumenty, które się z nim wiążą: korki (zwłaszcza w godzinach szczytu), negatywny wpływ na środowisko oraz nie najniższe koszty podróży.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj