Tworząc listę niezbędnego sprzętu będącego na wyposażeniu hali magazynowej nie można zapomnieć o takich podstawach jak właśnie wózki widłowe. Nowe wózki widłowe to stosunkowo droga inwestycja, która jednak warto poczynić jeżeli zakładamy że nasze przedsiębiorstwo ma działać długofalowo. Wykorzystanie nowego sprzętu ma szereg zalet o których należy wspomnieć tworząc listę niezbędnych do zakupu narzędzi. Nowe wózki widłowe nie tylko sprawią że magazyn będzie pracował sprawniej, ze względu na mniejszą awaryjność ale również zabezpieczamy się w takim wypadku przed ewentualnymi kosztami naprawy.

Nowe wózki widłowe czy używane?

Nowe wózki widłowe objęte gwarancją, oraz dodatkowym ubezpieczeniem stanowią doskonalą gwarancję niezawodnej pracy przez wiele lat. W przeciwieństwie do używanych jednostek brak tu zużytych części a także pracownicy chętniej z nich korzystają podnosząc przy tym efektywność pracy. Używanie starego typu sprzętu obniża morale pracowników, sprawia że są oni gorzej nastawieni do wykonywanych obowiązków a także może nieść dodatkowe koszty w przypadku nieodpowiednio konserwowanego sprzętu.

Na co zwrócić uwagę zakupując nowy wózek widłowy?

Podczas zakupu nowego sprzętu konieczne jest zwrócenie uwagi na kwestie związane z ewentualnym remontem, lub dodatkowym ubezpieczeniem. Przy podpisywaniu umowy zakupu ważne jest zwrócenie uwagi co jest objęte gwarancją, czy należą do rzeczy tam wymienionych. Bardzo często zdarza się że w gwarancji nie ma wymienionych głównych elementów eksploatacyjnych takich jak motor napędowy, stanowiący jednocześnie główne koszty jeżeli chodzi o ewentualne naprawy.

Kwestia dodatkowego ubezpieczenia również nie powinna nam umknąć a dobre ubezpieczenie powinno być standardem w przypadku zakupu takiego sprzętu. Ubezpieczenie pozwala na uzyskanie szybko sprzętu zamiennego co w przypadku prowadzenia biznesu jest bardzo istotne. Ubezpieczając sprzęt roboczy możemy zagwarantować sobie przede wszystkim płynność prowadzenia biznesu, która jest bardzo ważna. Różne warianty ubezpieczenia mogą zagwarantować nam pokrycie kosztów naprawy, kradzieży, a także uzyskanie zastępczego narzędzia/pojazdu na czas naprawy naszej własności. Oczywiście ubezpieczenie kosztuje dlatego powinno się bardzo rozważnie dobierać umowę i czytać wszystkie zawarte w niej wyłączenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj