gokartF1.pl

MotoPortal

Astra H – wady i zalety

astra H - wady i zalety

Opel Astra bez względu na wybraną generację, jest wysoce popularnym samochodem na polskich drogach. Często szukając pojazdu taniego w zakupie, prostego w eksploatacji oraz kompaktowego – dobrym wyborem okaże się Opel Astra H. Astra H – wady i zalety tego modelu przedstawimy w poniższym artykule.

Polecane silniki

astra H - wady i zaletyWysoce ekonomicznym rozwiązaniem okazuje się benzynowy silnik 1. 4, który w zależności od lat produkcji wykazuje się mocą wynoszącą 75 lub 90 KM. Często lepszym rozwiązaniem okaże się benzynowe 1. 6, które spala podobne ilości paliwa, oferując lepsze osiągi. Z silników diesla lepiej unikać 1. 3 (które oferuje zbyt słabą moc oraz posiada poważne problemy z zaworem EGR). Motor o pojemności 1. 7 niekoniecznie okaże się złym rozwiązaniem, aczkolwiek cechuje się w pewnym stopniu awaryjnością. Problem sprawiają turbiny, które w niektórych sytuacjach zasysają olej, narażając nas na ogromne koszty naprawy. Polecane silniki diesla w tym pojeździe, będą tyczyć się motorów 1. 9 CDTI. Cechują się niskim spalaniem, dobrą trwałością oraz dobrymi osiągami (w zależności od wersji, będzie to od 100 do 150 KM).

Opel Astra H – typowe usterki

Samochód nie jest przesadnie awaryjny. Usterki tyczą się zazwyczaj zawieszenia. Problemem mogą okazać się silentblocki tylnej belki. W tym pojeździe należy je wymieniać średnio co 200 000 km przebiegu. Dodatkowo problematyczne mogą okazać się inne elementy zawieszenia jak: końcówki drążków kierowniczych czy dolnych sworzni wahaczy, aczkolwiek nie będą to naprawy wysokie w kosztach.

Astra H – wady i zalety

Opel Astra H mimo swoich drobnych wymiarów zaskakuje pozytywnie przestronnością w środku. Większość opcji nadwozia nie wykaże się szczególnie pojemnym bagażnikiem, jednak wyróżnia się tutaj nadwozie kombi, gdzie do dyspozycji będziemy mieć 500 – litrowy bagażnik. Zawód może spowodować niska jakość wykończenia wnętrza, aczkolwiek jest to typowy budżetowy samochód. Jego sukces został spowodowany prostą konstrukcją, dzięki czemu nie jesteśmy narażeni na przesadne wydatki.

Współpraca:
Limak Airsuspension

2 thoughts on “Astra H – wady i zalety

  1. Zastanawiam się nad kupnem swojego pierwszego auta, wiele znajomych polecało mi właśnie tą Astrę. Artykuł rozwiał moje wątpliwości, raczej zdecyduję się na zakup.

  2. Jak dla mnie autko super! Idealne do jazdy zarówno po miesicie, jak i w dłuższe trasy. Na duży plus bezawaryjność – zwłaszcza elektronika, w poprzedniej Astrze był ciągle jakiś problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *