gokartF1.pl

MotoPortal

Jak dbać o opony zimowe?

Jak dbać o opony zimowe?

Wybranie odpowiednich opon zimowych nie jest tak trudne, jak może się wydawać. Wystarczy skupić się na kilku ważnych szczegółach. Liczy się to, by opony były doskonale dopasowane do pojazdu i zaleceń jego producenta. Poza sezonem zimowym trzeba prawidłowo dbać o ogumienie, by możliwe było jego utrzymanie w dobrym stanie. Chcesz wiedzieć kiedy wymienić opony zimowe, jak je przechowywać, a także czym się powinny wyróżniać? W takim razie koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem.

Kiedy jest najlepszy czas na wymianę opon letnich na zimowe?

Wielu kierowców zastanawia się, kiedy jest najlepszy czas na wymianę opon letnich na zimowy. Warto wiedzieć, że nie ma idealnego momentu, na to, by się tym zająć. Każdego roku data może być inna, a wszystko uzależnione jest od panujących na zewnątrz warunków atmosferycznych. Warto wiedzieć, że nawet najlepsze opony zimowe takie jak https://noweopony.pl/opony/zimowe/185/65/r15 nie są w stanie poradzić sobie w warunkach atmosferycznych, jakie panują w czasie lata lub wiosny. Pracując w dniach słonecznych, kiedy temperatura sięga powyżej czterech stopni Celsjusza może doprowadzić do szybszego zużycia bieżnika, a przez to konieczna może być częstsza wymiana opon na nowy model.

Jakie są najlepsze opony zimowe?

Wybierając opony zimowe trzeba pamiętać o tym, że muszą być one doskonale dopasowane do rodzaju samochodu oraz zaleceń jego producenta. Najlepsze opony na sezon zimowe takie jak https://noweopony.pl/opony/zimowe powinny mieć odpowiedni rozmiar. Nie można na własną rękę decydować się na wybranie opony węższej, niż zaleca producent auta. Przez to dojść może do zmniejszenia powierzchni styku bieżnika i ogumienia z nawierzchnią, po której porusza się pojazd. To przekładać się może na mniejszą przyczepność. Wybierając ogumienie na sezon zimowy warto zwrócić uwagę na rodzaj bieżnika. Polecany jest model z bieżnikiem kierunkowym. Jego cechą charakterystyczną jest to, że może on układać się w kształt litery V lub D.

Jak myć i przechowywać opony zimowe poza sezonem?

Po skończeniu się sezonu zimowego i wymianie opon zimowych na letnie trzeba zadbać o warunki przechowywania ogumienia. Warto pamiętać o tym, że ogumienie musi zostać umieszczone w zamkniętych pomieszczeniach i nie może być wystawione na promieniowanie słoneczne.

Bardzo ważne jest również to, by opony znajdowały się w pomieszczeniach, gdzie nie mają kontaktu ze smarami, olejami lub rozpuszczalnikami. Dbając o takie warunki można mieć pewność, że opony przetrwają do kolejnego sezonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *