Medycyna estetyczna stała się świeżo ogromnie modnym wyborem. Coraz większe grono osób zgłasza się na zrobienie pewnych zabiegów retuszujących ich ogólnie rozumianą urodę i komfort. Coraz więcej zabiegów sprawiło, że tworzonych jest więcej klinik medycyny estetycznej, w następstwie czego ceny stają się zauważalnie bardziej przystępne. Dzięki temu procesowi obecnie nie tylko modelki i ludzie znani mogą sobie zafundować wizualne ulepszenia. Różnorodność takich zabiegów dodatkowo jest ogromna. Są takie zabiegi, które zdecydowanie wybierane są najczęściej.

Mezoterapia

To jeden z najmniej inwazyjnych zabiegów. Polega na podaniu produktów leczniczych, regenerujących czy odżywczych wprost w obręb skóry. W rezultacie mezoterapii do każdej z błon skóry mogą przebić się kompozycje aktywne, takie jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna, glutation, aminokwasy, witaminy, kofeina, sole mineralne, czy pierwiastki śladowe.

Rodzaje mezoterapii:

  • mezoterapia bezigłowa -opiera się na wtłaczaniu do wewnątrz skory związków czynnych za pomocą fal radiowych; wykonuję się ponadto mezoterapię bezigłową gdzie aktywatorem (zwykle witaminy C lub retinolu) jest kwas hialuronowy
  • mezoterapia igłowa -zabieg inwazyjny, wykonywany za sprawą igły; polega na dostarczeniu związków2 aktywnych przy udziale igły w postaci koktajli odżywczych.

Mikrodermabrazja

Kolokwialnie nazywana również mikro peelingiem. To proces mechanicznego złuszczania naskórka za sprawą dokładnie nadzorowanego strumienia mikrokryształów. Jest to zabieg, który złuszcza, ubogaca w tlen i wzmacnia skórę, a uzupełniająco pobudza produkcję kolagenu. W efekcie czego ułatwia wyzbycie się problemów takich jak zmarszczki, wypryski, rozstępy, cellulit, przebarwienia, a także i nawet blizny. Mikrodermabrazję szufladkuje się w zależności od substancji peelingującej, są to więc:

  • mikrodermabrazja diamentowa -doradzana dla osób posiadających skórę cienką i wrażliwą, a również dla alergików (w trakcie wykonywania zabiegu nie tworzy się pył)
  • mikrodermabrazja korundowa -zastosowywane są mikrokryształy tlenku glinu; zalecana osobom z borykającymi się z rozszerzonymi porami, bliznami, cellulitem lub rozstępami
  • oxybrazja -mikrodermabrazja tlenowa -złuszczanie następuje kropelkami soli fizjologicznej pod odpowiednim ciśnieniem, jest to najbardziej niewyczuwalna technologia; tlen posiłkowo zwęża naczynia krwionośne, minimalizuję opuchliznę i zatrzymuje wzrost bakterii; stąd też ten rodzaj mikrodermabrazji zaleca się stosować przy aktywnym trądziku, a także w w razie posiadania skóry naczynkowej.

Wypełnianie czerwieni wargowej

Zabieg bazuje na wypełnianiu i formowaniu czerwieni wargowej za sprawą iniekcji kwasu hialuronowego w sposób adekwatny do upragnionego rezultatu. Jest to łatwy proces, zajmujący najczęściej biorąc w to wywiad wstępny z zainteresowanym od 45 minut do godziny. Następstwa są dostrzegalne przez okres od pół roku do roku.

Botoks

Tak naprawdę jad kiełbasiany to określenie handlowe toksyny botulinowej. Wyniki reakcji botoksu spróbowały na początku neurologia i okulistyka. Jak zachowuje się botoks? Zmarszczki rodzą się z z nadmiernej działalności mięśni wokół twarzy. Mięsień ten zmniejsza się, gdy otrzyma konkretny sygnał z włókna nerwowego. W sytuacji gdy wstrzyknięty będzie botoks, nerw przestanie wysyłać impulsy, a przez co nie pojawiają się zmarszczki. Efekt jest zauważalny przez około pół roku.

W wyniku użycia botoksu można zniwelować:

  • zmarszczki na czole -poprzeczne lub tzw. lwie tworzące się między brwiami
  • kurze łapki
  • zmarszczki dolnej oraz górnej powieki
  • zmarszczki w okolicy ust, można także podnieść kąciki
  • zmarszczki występujące na szyi

Za sprawą użycia botoksu jest możliwość odbudować włosy.

Liposukcja

To zabieg likwidowania niechcianego tłuszczu. Tłuszcz można usunąć z wielu fragmentów ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek, czy spod kolan. Wybiera się ją aby pomniejszyć ilość komórek tłuszczowych, Mimo to nie zawsze okazuje się to dostateczne, przy znacznej nadwadze niezastąpiona jest również lipektomia (skasowanie przerostu rozciągniętej skóry).

Artykuł powstał przy współpracy z – https://www.medeste.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj