Przyjęcie gości na działce czy w przydomowym ogródku, często wiąże się z koniecznością zapewnienia nie tylko zastawy stołowej, ale i okrycia stołu odpowiednim obrusem. Ze względu na wygodę do tej pory używane były plastikowe sztućce i tacki. Takie zestaw grillowy pozwalał na zaoszczędzenie czasu gospodarzowi po skończonej biesiadzie. Wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa na temat konieczności zadbania o środowisko, producent opakowań wyszedł naprzeciw ich oczekiwaniom. Pomysłowość przedsiębiorców rozbudzili potencjalni klienci, którzy rozpoczęli poszukiwania opakowań kartonowych, biodegradowalnych.

Ekonomiczne rozwiązania na stole

Niejeden mistrz grilla, trudził się z wypraniem obrusa po imprezie. Plamom z tłuszczu, kawy oraz sosów nawet jeden z najlepszych proszków nie dał rady. Idealnym pomysłem okazał się obrus papierowy. Z wyglądu przypomina tkaninę, a to pozwala na dopasowanie do każdej aranżacji. Po skończonej biesiadzie, jeżeli jest bez zabrudzeń, możemy ponownie go wykorzystać, a poplamiony obrus z kolei wyrzucić. Zaoszczędzimy nie tylko czas, ale i prąd, wodę, która byłaby wykorzystana przy praniu, prasowaniu. Przeciwników obrusów zaskoczą podkładki śniadaniowe wykonane z papieru, ozdobione ciekawymi nadrukami. Umilą czas oczekiwania na przygotowanie potraw. Sprawdzą się, także jako nakrycie stołu do śniadania.

Potrawy z grilla wspaniale skomponują się z  naczyniami biodegradowalnymi  wykonanymi z otrąb pszennych. Wykonanie ich jest ekologiczne i dodatkowo są jadalne. Sam kolor talerzy harmonijnie łączy się z naturą, co sprawia, że potrawa lepiej smakuje. Zjada się ją już oczami. Do kompletu są sztućce; widelec i nóż. Smakoszy sałatek i warzyw z grilla zaskoczy podanie jedzenia w misce z otrąb. Przekonanie i pokazanie współtowarzyszom biesiady, że można, funkcjonować bez plastiku sprawi, że dłużej będziemy cieszyć się przyrodą, naturą. Przyzwyczajenia dobrze zacząć zmieniać już od własnego ogródka. Nawet tak małe kroki są ważne w celu ochrony planety Ziemi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj