gokartF1.pl

MotoPortal

Na czym polega jazda na suwak?

Na czym polega jazda na suwak?

Wielu kierowców na pewno słyszało termin jazda na suwak. Jednak na czym polega jazda na suwak? Na szczęście odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Przede wszystkim trzeba powiedzieć, że obecnie taka jazda jest obowiązkowa i utrudnianie jazdy w ten sposób będzie karane mandatami.

Kiedy i jak działa jazda na suwak?

Przede wszystkim należy pamiętać, że jazdę na suwak stosuje się w przypadku znacznego zmniejszenia prędkości na drodze. Gdy jednemu z kierowców kończy się pas do jazdy i następuje zwężenie to kierowca na pasie, który ma kontynuację, powinien wpuścić jeden pojazd z pasa kończącego się lub też zespołu pojazdów. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku gdy na jezdni znajdują się 3 pasy. Trzeba pamiętać, że jazda na suwak nie obowiązuje tylko i wyłącznie w momencie gdy jest postawiony znak zwężenia, ale także wszędzie i zawsze gdy zachodzi znaczne zmniejszenie prędkości poruszania się na drodze.

Oczywiście należy pamiętać, że udostępnienie możliwości jazdy z pasa kończącego się to nie tylko kwestia przepisów, ale także kultury jazdy.

One thought on “Na czym polega jazda na suwak?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *