gokartF1.pl

MotoPortal

Musisz wymienić lusterka w swoim Fordzie? Podpowiadamy jak to zrobić!

lusterka do Forda

To przerażające uczucie, gdy uszkodzą się elementy bocznych lusterek Twojego ukochanego Forda. Niezależnie od tego, czy wiesz, jak doszło do ich uszkodzenia czy nie, masz do czynienia z rozległą, kosztowną naprawą i przerażającym trudem ustalenia, jakie części zamienne są konieczne – lub kto może Twoje lusterka do Forda naprawić. Nieważne, czy to tylko pęknięte szkło, czy całe lusterko zwisa luźno na drucie. Tak czy inaczej, musisz zacząć rozglądać się za nowymi modelami do wymiany.

Niewielkie uszkodzenia

Kawałki szkła można czasem kupić osobno, jeśli taki jest zakres szkód. Pozwala to zaoszczędzić znaczne pieniądze w porównaniu z zakupem całego zestawu lusterek. Aby zakupić uszkodzony element, musisz zwykle podać bądź wprowadzić niezbędne informacje, które pomogą sprzedawcy zidentyfikować, o jakie dokładnie lusterka do Forda chodzi. Zwykle potrzebne są dokładne dane o marce, modelu i roku produkcji Twojego samochodu.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz wymienić tylko rozbity kawałek szkła, czy całą szybkę, upewnij się, że masz pojęcie o tym, czy element szkła lustrzanego ma być podgrzewany. Wiele pojazdów jest dzisiaj wyposażonych w taką funkcję, dlatego musisz wiedzieć, czy chodzi o lusterka ze zintegrowanymi elementami grzewczymi, bo to stanowi sporą różnicę w wyborze. Jeśli masz problem z identyfikacją tego parametru – poproś o pomoc specjalistę.

Mocno uszkodzone lusterka do Forda

Mocno uszkodzone lusterka do FordaJeśli lusterka w Twoim samochodzie zostaną poważnie uszkodzone np. w wyniku silniejszego uderzenia, przed zamówieniem całego zestawu luster należy rozważyć kilka dodatkowych czynników. Czy element szklany jest napędzany automatem silnikowym, czy poruszany ręcznie? Elektryczne lustra do Forda mają zwykle jakiś przełącznik obsługiwany przez kierowcę, zwykle montowany na panelu drzwi kierowcy lub w jego pobliżu.

Niektóre starsze pojazdy miały jedno lusterko automatyczne i jedno sterowane ręczne – jeśli tak jest w przypadku Twojego Forda, upewnij się, że wiesz, które jest które. W pełni ręcznie sterowane lusterka, które są regulowane przez przesunięcie określonej części samochodu ręką, znajdują się tylko w klasycznych modelach.

Tutaj również, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, najlepiej zrobisz, kontaktując się ze specjalistą. Na pewno Twój regularny mechanik posiada wiedzę wystarczającą do identyfikacji wyżej wymienionych parametrów. Ewentualnie można kierować się z prośbą o pomoc do producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *