Zbliżają się wakacje i nadchodzi moment ich planowania, a nagle pojawia się pytanie „od czego zacząć”? Jeżeli zebrała się już zdecydowana ekipa to połowę sukcesu mamy za sobą! Teraz trzeba tylko wybrać miejsce, hotel i zaplanować dojazd do punktu docelowego – niemal banalne, ale lepiej dobrze się do tego przygotować.

Wakacyjny wyjazd – nad morze, w góry czy na Mazury?

Pytanie jest banalne, jeżeli uczestnicy wyjazdu z góry wiedzą, gdzie chcą jechać, ale jeżeli nie to warto przeanalizować upodobania całej grupy. Co prawda mówi się, że „wszystkim się nie dogodzi”, ale niezupełnie. Jeżeli w etapie planowania wyjazdu uczestniczy cała paczka to zawsze znajdzie się kompromis i każdy będzie zadowolony z wyjazdu. W zasadzie decydując się na wakacje w Polsce nie ma znaczenia, czy grupa woli spacery po górach, czy leżenie na plaży, bo z szerokiej oferty polskiej turystyki można dokonać łatwego wyboru.

Jeżeli zdania są podzielone to warto skupić się na propozycji większości. Grupa do 10 osób będąca paczką znajomych powinna z łatwością dogadać się w końcu co do celu podróży i uznać za najważniejsze to, aby dobrze się ze sobą bawić na wakacjach!

Jak wybrać odpowiedni hotel dla większej ekipy?

Wybór miejsca zakwaterowania jest zależny od preferencji i możliwości finansowych grupy. Warto jednak od razu rozważyć, czy odpowiedni będzie raczej hotel lub pensjonat z pełnym wyżywieniem, czy uczestnicy wyjazdu są nastawieni na samodzielną organizację posiłków. Oczywiście oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy, bo gotując indywidualnie trzeba pamiętać o zakupach i spędzić trochę czasu na przygotowaniu posiłków, ale z drugiej strony można też skorzystać z różnych restauracji wybierając to, na co akurat ma się ochotę lub zorganizować przyjemny wieczór przy grillu.

Wybierając miejsce zakwaterowania dla kilku osób dobrze też dopytać o ewentualny rabat dla większych grup. Często obowiązuje on dopiero od 15 czy 20 osób, ale nawet przy mniejszej grupie nie zaszkodzi sprawdzić, czy dział sprzedaży zaoferuje jakąkolwiek zniżkę.

Planowanie podróży – w jaki sposób dostać się do miejsca docelowego?

Wybierając miejsce wyjazdu powinno się również wziąć pod uwagę sposoby transportu, dzięki którym można dostać się do celu. Żeby jednak nie ograniczać możliwości co do wyboru miejsca warto z góry rozważyć transport prywatny. Oczywiście jazda na dwa czy trzy samochody może być kosztowna i uciążliwa, ale zawsze można przeanalizować wypożyczenie busa. Takie rozwiązanie sprawi, że można się dostać wszędzie i nie ma żadnych ograniczeń terytorialnych nawet jeśli w miejsce wymarzonych wakacji nie dociera żadna komunikacja miejska.

Popularna dzisiaj wypożyczalnia busów 9 osobowych jest idealnym rozwiązaniem dla podróży małą grupą. Przede wszystkim koszt wypożyczenia i paliwa nie przekracza kosztów podróży na kilka samochodów, a dodatkowo wszyscy są razem, więc można zacząć wspólne wakacje od pierwszych chwil. Przy okazji znika niebezpieczeństwo, że część naszego konwoju może się zgubić albo zostać na czerwonym świetle, gdy reszta musi już ruszyć. Wspólna podróż przynosi więc wiele korzyści.

Wypożyczenie busa jest świetnym rozwiązaniem, żeby zminimalizować koszty oraz stres związany z podróżą i cieszyć się wspólnym czasem jak najszybciej i jak najdłużej, a także bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj